פרויקטים מיוחדים בבית המשותף

בניין המגורים, שבו אתם מתגוררים זקוק לתחזוקה שוטפת, אולם מידי פעם אתם נדרשים להוציא סכומי כסף נכבדים לפרויקטים מיוחדים בבניין, שבהם מתמחה חברת הנדסה עירונית. אנו נזהה עבורכם את הליקוי, נערוך מפרט טכני ונכתוב כמויות לתיקון הליקוי. כמו כן, נבחר עמכם את הקבלן המקצועי לביצוע העבודה עד להשלמתה ונלווה את התהליך בפיקוח ואחריות הנדסית מלאה מתחילתו ועד סופו.

תיאור השירותים

עבודות שיקום וטיפול באבני שיש, פסיפס נושרים

לאורך ההיסטוריה של הבנייה בישראל ניתן לראות ,כי מעטפת הבניין עברה שינויים אחדים מתקופת הטיח, דרך תקופת ה”שפריץ”, ציפוי הגרנוליט והפסיפס. 

 

בשני העשורים אחרונים תופסים אריחי השיש והאבן מקום של כבוד בבנייה הישראלית. במקור התפתחה “אופנת החיפוי” ככזו המדמה את בניין הבטון לבניין עשוי אבן. מאז התפתח השוק והתעצם, והוא כולל היצע עצום של אריחים בגדלים ובעוביים שונים – מציפוי האבן הירושלמית, המפאר את בתי ירושלים, חיפוי השיש בגווני הבז’, הנפוצים כציפוי לבנייני משרדים ועוד. 

איטום גגות, חדרים רטובים ומרתפים

בתהליך הבנייה מתבצעת התקנת מערכות איטום מסוגים שונים, שמטרתן למנוע חדירה של מי גשם, מי תהום או רטיבות ממקור אחר, אל תוך חלק הפנימי של המבנה.

באיטום מבנים יש, למעשה, לאטום את כל מעטפת המבנה, על כל חלקיה.. כמו כן אוטמים חלקים פנימיים של המבנה, שבהם ישנו שימוש במערכות אינסטלציה ומים. חלקים אלה נקראים בשם הכולל “חדרים רטובים”.

הרחקת עטלפים אלקטרונית

הימצאותם של עטלפים בקרבת מקום מגורים יכולה להוות נזק רב. העטלפים מטרידים עקב לכלוך וריחות קשים. העטלפים בארץ מוגנים, ויש איסור מוחלט בחוק על הריגתם או על פגיעה בהם באמצעות חומרי הדברה.

חברת הנדסה עירונית פיתחה שיטה אלקטרונית ירוקה, שמאפשרת מיגור המטרד באופן מלא וללא פגיעה בעטלף. מערכת הרחקת עטלפים בנויה מיחידות קצה, הנקראות

“סונאר עטלפים”. היחידות הינן מכשירים, המפיקים צלילים בתדרים גבוהים, הנמצאים מחוץ לתדרי השמיעה של בני האדם. צלילים אלו מציקים לעטלפים ומשבשים את יכולת הניווט שלהם בשטח.

מעקות זכוכית

בשנים האחרונות אנחנו עדים לתופעה של קריסת מעקות זכוכית ממרפסות ופגיעות קשות ברכוש ובנפש.

 

תקן מעקות זכוכית מורכב בעיקרו משילוב של 2 תקנים, שפורסמו על ידי מכון התקנים הישראלי.
התקן הראשון הוא ת”י 1099 חלק 1.1.  תקן זה דן בשמשות, המיועדות לזיגוג בבניינים, כגון: חלונות, דלתות, מחיצות, גגות ,תקרות מזוגגים, מחסומים ומעקים, חלונות ראווה וקירות מסך.
התקן השני הוא ת”י 1142. תקן זה דן בתוכן, בטיב ובאופן החיבור של מעקים ושל מסעדים, המותקנים דרך קבע בבניינים ובשטחים שמחוץ להם, הנמצאים בגבולות הנכס.
בעת בחינת מתן רישיון אכלוס, הידוע גם בכינויו טופס 4 , נבחנים ברוב המקרים גם תנאי עמידת הנכס בהוראות אלה.

 

הצרה היא שמעקות רבות נבנו קודם לתקן הנוכחי וחשופים לקריסה מידית.

למה אנחנו כשזה נוגע לפרויקטים מיוחדים בבית המשותף

שירות אדיב 
ומקצועי

ליווי בכל שלבי התהליך

ניסיון מעל 20 שנה בתחום 

טיפול בשירותים נרחבים בענף הבנייה

איך מתקדמים?

השאר פרטים לקבלת פרטים נוספים

רוצים שנטפל לכם בפרויקטים מיוחדים בבית המשותף?

צרו קשר

או פשוט מלא את הטופס